خدمات حمل ریلی از اینچه برون به ترکمنستان، قزاقستان و روسیه

توسط ادمین
1 می 2023
1 دقیقه خواندن
خدمات حمل ریلی از اینچه برون به ترکمنستان، قزاقستان و روسیه

به عقیده‌ی بسیاری، زیرساخت‌های راه آهن و بندرخشک می‌توانند نقش مهمی در توسعه منطقه‌ای داشته باشند، به ویژه در مناطق مرزی که به خطوط ریلی کشورهای همسایه متصل هستند. در استان گلستان نیز اتصال راه آهن جمهوری اسلامی ایران به راه آهن کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در نقطه‌ی مرزی اینچه‌برون شهرستان گنبدکاووس در شرق استان صورت گرفت.

این دو زیرساخت مهم می‌توانند در توسعه‌ی منطقه‌ای بسیار مؤثر باشند، به‌ویژه در مناطق مرزی و محروم شهرستان گنبدکاووس. فراهم آوردن تاسیسات راه‌آهن و بندر خشک در این منطقه می‌تواند فرصت‌هایی برای توسعه مناسبات سیاسی، سرمایه‌گذاری، توسعه صنعت گردشگری و ایجاد هزاران فرصت شغلی در استان گلستان ایجاد کند.

  فریت بار فرودگاه امام چگونه است؟

به طور خلاصه، تکمیل این دو زیرساخت مهم می‌تواند فرصت‌های بسیاری برای توسعه منطقه‌ای و ایجاد شغل و ارتقای وضعیت اقتصادی در استان گلستان و به‌طور کلی در کشور فراهم کند.

برای حمل بار به ترکمنستان، قزاقستان و روسیه، می‌توانید از خدمات شرکت‌های حمل و نقل ریلی معتبر استفاده کنید.

درباره اینچه برون

اینچه برون یک پروژه بزرگ بین‌المللی است که به اتصال شبکه‌های حمل و نقل در منطقه خاورمیانه و آسیا با هدف افزایش تجارت و کاهش هزینه‌های حمل و نقل بین کشورهای مختلف جهان ایجاد شده است. در زیر به برخی از اطلاعات مفید درباره این پروژه اشاره می‌شود:

طول خط راه‌آهنی اینچه برون، حدود 10 هزار کیلومتر است که در دو بخش تفلیسی-باکو و باکو-پکن تقسیم شده است.

  تعریف 14 فصل از قوانین حمل و نقل دریایی در ایران

سرعت مجاز قطارها برای این خط راه‌آهنی تا 160 کیلومتر در ساعت تعیین شده است.

این خط راه‌آهنی به‌صورت 24 ساعته و در طول هفت روز هفته در حال اجراست و قطارها هر سه روز یکبار از تفلیسی به باکو حرکت می‌کنند.

این خط راه‌آهنی از تفلیسی، پایتخت گرجستان، شروع شده و از طریق باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، به شبکه راه‌آهنی روسیه و اروپا متصل می‌شود.

هدف اصلی این پروژه، ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی برای افزایش تجارت، رونق اقتصادی و کاهش هزینه‌های حمل و نقل در منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.